0603N5R1D500CT
Manufacturer:
Walsin Technologies
Mfr.Part #:
0603N5R1D500CT
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 0603(1608 Metric) SMD/SMT 5.1 pF 0.5 pF 50 V
ParameterValue
Capacitance5.1 pF
Tolerance0.5 pF
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricC0G, NP0
PackagingReel
Voltage Rating50 V
Thickness0.8 mm